Navigaci a lékárničku našli v kontejneru
Foto: MP

Navigaci a lékárničku našli v kontejneru

4. srpna 2018 09:05
Dvojici mužů zadrželi pražští strážníci bezprostředně po vykradení osobního automobilu. Na čin je upozornil svědek, který poskytl jejich popis. Pachatelé měli u sebe předměty z auta a na místě se přiznali.

V pátek ráno krátce po půlnoci vyjížděli dvě hlídky strážníků z Prahy 4 na sídliště Pankrác, kde měl být vykraden automobil. Oznamovatel strážníkům sdělil, že viděl dva muže, kteří se vloupali do vozidla. To mělo rozbité pravé přední okénko a poškozený středový panel, ve kterém chyběla vestavěná navigace.

Zatímco jedna z hlídek zajišťovala místo trestného činu, druhá se vydala po mužích pátrat. Osoby odpovídající popisu nalezla nedaleko místa činu. Oba muži svorně tvrdili, že tudy jen prochází a vybírají kontejnery. Při kontrole osobních věcí u nich strážníci nalezli autolékárničku a autonavigaci. Jejich prvotním vysvětlením bylo, že  věci našli v kontejneru. Po chvíli se však přiznali k tomu, že je odcizili z osobního automobilu.

Oba muže ve věku čtyřicet a sedmačtyřicet let pro důvodné podezření z trestného činu strážníci omezili na osobní svobodě a předali Policii České republiky.