Nedávno se vrátil z léčebny, v uzavřeném bytě připravil známým okamžiky strachu

5. srpna 2020 12:58
Autor: red
Muž z Prahy 3 chtěl ukončit svůj život, jeho přítel požádal o pomoc strážníky.

Oznámení o muži s psychickými problémy, kterého se nedaří kontaktovat, převzalo operační středisko v úterý 4. srpna po 16. hodině.

Vyslaná hlídka se marně snažila na muže dozvonit. Na místo se dostavil také oznamovatel a přítel, který uvedl, že se dotyčný muž nedávno vrátil z psychiatrické léčebny a má sebevražedné sklony.

Klíče od bytu měla mít jeho sestra, kterou informoval. Žena však mohla dorazit až za hodinu. Hlídka se obávala o mužovo zdraví a život, proto využila nabídky sousedky z vedlejšího bytu a přes světlíky a otevřené okno na toaletě se dostala k muži.

Ten ležel na podlaze, chroptěl, ale byl při vědomí. Strážníci ho uvedli do stabilizované polohy a přivolali záchrannou službu. Jednašedesátiletý muž začal komunikovat, nestěžoval si na bolest, ale byl malátný a třásl se.

„Když šel jeden ze strážníků do kuchyně pro vodu, všiml si na stole několika prázdných plat od léků a dopisu na rozloučenou. Muže si do péče převzala záchranná služba, okolnosti případu šetří státní policie,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.