Nedostal na kruháči přednost, vzal na chybujícího řidiče obušek
Ilustrační foto: Pixabay

Nedostal na kruháči přednost, vzal na chybujícího řidiče obušek

11. listopadu 2023 14:46
Autor: Cen
Jeden řidič nedal přednost druhému a ten ho chytil pod krkem. Přestupek bude řešit správní orgán. Informovala o tom mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Autohlídka z Prahy 5 uviděla ve středu 8. listopadu po patnácté hodině na kruhovém objezdu mezi ulicemi Peroutkova a Jinonická dvě odstavená osobní auta a dva muže, kteří se vzájemně fyzicky napadali a přitom upadli do vozovky. 

Jeden z mužů držel v ruce teleskopický obušek. Situace byla nebezpečná nejen pro oba aktéry, ale také pro ostatní projíždějící řidiče.

„Strážníci oba pomocí hmatů a chvatů oddělili od sebe, obušek jeden ze strážníků odhodil do bezpečné vzdálenosti. Po uklidnění muži shodně uvedli, že důvodem jejich konfliktu bylo to, že 25letý řidič nerespektoval dopravní značení a nedal přednost v jízdě druhému,“ popsala Seifertová. 

Pětatřicetiletý muž ho následně vozem zablokoval, a než se mu stačil chybující řidič omluvit, zamířil k jeho vozidlu a s obuškem v ruce ho chytil pod krkem. Napadený řidič se obával o své zdraví a začal se aktivně bránit. Výsledkem bylo zhmožděné poranění obličeje, ale lékařské ošetření oba odmítli. 

Přivolaná státní policie vyhodnotila situaci jako přestupek a nechala dořešení v kompetenci strážníků. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bylo oznámeno příslušnému úřadu.