Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do hlavního města. Nabídne je Festival krátkých filmů Praha
Snímek Dívka, která tančila s ďáblem mohli diváci vidět v loňském roce. Foto: pragueshorts.com

Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do hlavního města. Nabídne je Festival krátkých filmů Praha

11. ledna 2018 10:32
Nejlepší a nejinspirativnější. Krátké filmy z celého světa míří do kin hlavního města. Představí se na 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se koná v kinech Světozor a Pilotů od 17. do 21. ledna.

Desítky snímků uvidí diváci v již tradičních sekcích – v mezinárodní soutěži, v přehledovém programu aktuálních českých filmů nebo v sekci experimentálních filmů Labo, či v noční show Brutal Relax Show.

Do programu budou také zařazeny sekce věnované významným režisérským osobnostem, národním kinematografiím, významným festivalům zaměřeným na krátkometrážní tvorbu či žánrově laděné programy.

Cena vstupného je 90 korun, vstupenky na festivalová představení budou v prodeji na pokladnách festivalových kin před začátkem festivalu. Filmy uváděné na festivalu jsou opatřené anglickými a českými titulky.

Devět příběhů v programu
Muž – návod k použití přináší důkazy o tom, že mužské srdce je neskonale komplikovanější orgán, než se obvykle soudí.

Sekce #followme nabídne filmy, jež si pohrávají s tématikou přesouvání našich životů na sociální sítě a jejich postupnou digitalizací.

Každý z pětice filmů z kolekce Life on Mars posbíral za svůj pohled na svět “z jiné planety” řadu festivalových ocenění. Kupodivu se ale ani jeden z nich neodehrává v nějakém vzdáleném vesmíru. Bohužel se všechny odehrávají v našem současném světě a ne zas tak daleko od nás, byť se tomu občas nechce věřit.

Pro fanoušky vizí budoucnosti je připravena selekce Světy zítřka, jež ji nevykresluje povětšinou nijak růžově, bez ohledu na to, jestli se jedná o klasickou nebo akční sci-fi, kyberpunk, post apokalyptickou romanci nebo absurdní komedii.

V programu tradičně nemůže chybět oblíbená Brutal Relax Show, více než dvouhodinové pásmo půlnočních filmů, jímž diváky opět provede herečka Simona Babčáková, ani program LABO, určený těm, kdo chtějí alespoň občas zajít do kina na filmy, které chtějí být spíš než vyprávěním příběhů magickým zážitkem, jehož významy leží přímo v obrazech, jež nabízí.

Program najdete zde.

Festivalová kina:

Kino Světozor – Velký sál

Kino Světozor – Malý sál

Vodičkova 41, Praha 1

www.kinosvetozor.cz

Kino Pilotů

Donská 168/19, Praha 10

www.kinopilotu.cz

Pragueshorts dětem:

Kino Aero

Biskupcova 1733/31, Praha 3

www.kinoaero.cz

Bio Oko

Františka Křižíka 460/15, Praha

www.biooko.net