Nejvýše položené labutí šlapadlo v Praze najdete na střeše Domu Radost

Nejvýše položené labutí šlapadlo v Praze najdete na střeše Domu Radost

27. června 2022 17:44
Autor: Alo
Kancelářská budova bývalého Všeobecného penzijního ústavu, dnes známá pod názvem Dům Radost, se postupně stává společensko-kulturním centrem spodního Žižkova a nabízí řadu vyžití pro celou rodinu. Její vyhlídková terasa se pod taktovkou známého pražského kavárníka Ondřeje Kobzy proměnila ve střešní bar.

Kobza, známý svými neobvyklými intervencemi ve veřejném prostoru, si pro letošní sezónu vybral téma plovárny a na Střechu Radosti umístil šlapadlo ve tvaru labutě.

„Sedět na labuti je takový dětský sen. Snad se nám v návštěvnících podaří znovu vyvolat vzpomínky na dětství,“ komentuje Kobza své letošní rozhodnutí. „Dvě sezóny naší střeše dominoval myslivecký posed. Letos díky Ondřejovi zveme všechny k labutímu jezírku na nejlepší pražský výhled ze šlapadla,“ komentuje letošní téma marketingová manažerka Natálie Bilová.

Otevřeno je každý všední den od 16 hodin do 23 hodin, o víkendu pak už od 12. Kromě posezení s výhledem láká Kobza i na doprovodný program, který se však také ponese v jiném duchu než loni. „Letos bude Střecha fungovat více jako prostor baru a vyhlídkové terasy. Večery budeme zpříjemňovat polo akustickou hudbou a občasnými gastro událostmi. Neplánujeme tady ale dělat další Ledárny Braník, protože ze střechy se přeci jen zvuk dost nese do okolí.

Koncerty budeme proto letos pořádat pouze jednou nebo dvakrát za měsíc,“ vysvětluje Kobza změnu oproti loňské sezóně, kdy na Střeše koncertovala každý týden řada interpretů jako Laco Déczi, Buty, Zrní nebo Bert & Friends.

Radost až na střechu
Co vše je možné v prvním pražském mrakodrapu v průběhu roku zažít, mohou návštěvníci zjistit během posledního červnového víkendu na akci nazvané Radost až na střechu. Během dvoudenního festivalu si na své přijdou děti i dospělí. Na Střeše bude v sobotu 25.června a v neděli 26.června odpuštěno běžné vstupné 50 korun, ale program bude probíhat v celém domě.

„Kromě našich běžných provozů, tedy kina, vyhlídkového baru a kavárny s galerií jsme do akce zapojili i naše nájemníky. Máme tu spoustu šikovných designérů a neziskovek, kterým jsme nabídli prostor pro vlastní prezentaci,“ popisuje Bilová. Vstupní halu s kavárnou tak pro svou prodejní výstavu využije oděvní návrhářka Anna Tran, která má v domě svůj ateliér. Spolu s ní svou tvorbu představí například šperkařka Gabriela Lhotáková nebo umělecké duo tvořící keramiku a svíčky pod značkou Hadaikum.