Nepolepšitelnému seniorovi hrozilo deset let ve vězení. Trestán nebude, zemřel

10. září 2015 12:59
Autor: red
V druhé polovině srpna byl zadržen dvaasedmdesátiletý muž, který na Václavském náměstí protiprávně prodával substituční lék Rivotril. Po zadržení a sdělení podezření byl tento seniorův delikt řešen v takzvaném zkráceném přípravném řízení. Tehdy soudce dealerovi uložil podmíněný trest.

„To ale zjevně pranic nepomohlo, neboť se senior během několika málo dní opět vrátil na své oblíbené místo v centru Prahy a v prodeji pokračoval. Na tuto staronovou situaci, stejně jako před tím, reagovali kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ti 3. září dvaasedmdesátiletého muže opět zadrželi. Jelikož byl ale dealer za obdobné jednání v posledních třech letech již jednou potrestán, nebylo možné s ním věc řešit opět ve zkráceném přípravném řízení, jako před tím. Tentokrát už byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními lákami a s jedy, kdy následovalo vazební stíhán.

„Za normálních okolností by obviněnému hrozil trest odnětí svobody až na deset let. Nicméně osud tomu chtěl jinak, neboť než došlo na soudní jednání, tak obviněný zemřel. Z toho důvodu bude případ v nejbližších dnech ukončen odložením,“ dodal Hulan.