Nerudný svalouš vytáhl na ženu ve výtahu nůž. Důvod? Absurdní!
Nerudný muž vytáhnul na cestující výtahem kapesní nůž. Ilustrační foto: Kerem Yucel / Freeimages.com

Nerudný svalouš vytáhl na ženu ve výtahu nůž. Důvod? Absurdní!

23. října 2018 08:47
Autor: TZ
Kriminalisté třetího policejního obvodu pátrají po muži, který v pátek 12. října ve výtahu ve stanici metra Kobylisy ohrožoval ženu nožem a hrozil, že ji bodne.

„Celý incident začal tím, že poškozená doběhla výtah, u kterého se zavíraly dveře. Dveře znovu otevřela a do výtahu nastoupila. To se ale nelíbilo muži, který byl ve výtahu a začal jí nadávat, že ho tím zdržuje,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

K nadávání se přidala i další žena, která tam byla s ním. Celá situace vygradovala tím, že vytočený muž vytáhl nůž z kapsy, začal jím šokovanou ženou šermovat a vyhrožoval, že ji bodne. Když výtah dojel do horní stanice, tak všichni vystoupili a odešli pryč.  

„V souvislosti s tímto případem hledáme jak podezřelého muže, tak ženu, která tam byla s ním. Potřebovali bychom mluvit i se svědkyní, která s nimi jela ve výtahu a celý incident viděla. Jestliže někoho z těchto lidí poznáváte, kontaktujte linku 158,“ sdělil Daněk.

agresor-nuz-1

Dramatická situace ve výtahu. Muž má v pravé ruce nůž a ohrožuje cestující vlevo. Žena v červeném oblečení cestovala s mužem a do sporu se také zapojila. Foto: Policie ČR

Popis podezřelého: muž ve věku okolo 40 let, vysoký cca 175 cm, štíhlá svalnatá postava, opálená pleť, velmi krátce ostříhané vlasy a pěstěné krátké vousy tmavohnědé barvy. Mluvil česky bez přízvuku.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

agresor-vytah

Hledaný muž a žena, která cestovala s ním, právě vystupují z výtahu. Ohrožovaná cestující je ještě ve výtahu. Policie hledá také seniorku (vpravo s modrou taškou), která byla svědkem napadení. Foto: Policie ČR