Noc kostelů 2020 bude komornější, přesto nabízí zajímavý program
Kostel sv. Mikuláše bude možné také navštívit. Foto: nockostelu.cz

Noc kostelů 2020 bude komornější, přesto nabízí zajímavý program

8. června 2020 10:50
Autor: TZ, red
Koncerty, přednášky, výstup do věží, výstavy nebo program pro děti nabízí letošní Noc kostelů. Letošní 12. ročník bude díky specifické situaci zcela odlišný od předchozích let. Bude komornější, s užší programovou nabídkou než bylo zvykem, i přesto ale zajímavý.  Pražská arcidiecéze nabízí přes 200 otevřených kostelů, kaplí a modliteben.

Připraveny jsou programy pro děti, koncerty, workshopy, přednášky, komentované prohlídky bohoslužebných prostor, ochutnávky mešních vín, prohlídky zvonic, varhanních kůrů a dalších míst, kam se obvykle návštěvník nedostane.

U vchodu do každého zapojeného kostela či sboru bude připravena dezinfekce rukou.

Programová brožura letos z časových důvodů k dispozici nebude, zato bude možné navštívit řadu míst virtuálně díky streamování některých programů, přímému vysílání TV Noe a novým 3D vizualizacím. Zájemci, kteří se rozhodnou strávit letošní Noc kostelů raději ještě doma se budou moci virtuálně projít například kostelem sv. Jana Nepomuckého na Skalce na pražském Karlově náměstí, vykopávkami chrámu sv. Vavřince (včetně dosud nepřístupných míst) či bazilikou sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Na program Noci kostelů se podívejte zde.