Noční můry z call center: Mlácení pálkou, nucení zpívat i sloní sperma
Někteří šéfové bohužel uplatňují v práci fyzické tresty. Ilustrační foto: Direct / Adobe Stock

Noční můry z call center: Mlácení pálkou, nucení zpívat i sloní sperma

6. prosince 2020 15:21
Autor: red
Direct pojišťovna v rámci kampaně Voláme rádi sesbírala zážitky lidí, kteří pracovali nebo pracují v call centru. Cílem je upozornit na špatné podmínky v tomto oboru a změnit je. Ze všech zaslaných zážitků bylo vybráno 7 nejděsivějších nočních můr.

Neprodáš? Dostaneš baseballkou
Moje vedoucí chodila po call centru s baseballovou pálkou. Kdo neprodával, dostal přes záda pořádný ťukanec. Takhle chodila celou směnu, přes osm hodin. Můj kolega měl pak záda úplně modrá, za celý den totiž nic neprodal.

20 žen, 10 minut, 2 záchody
Na návštěvu WC jsme dostali 10 minut, přitom hromadně nahnali 20 žen na 2 záchody. Když mě pak jakýsi hejsek sprdl za to, že jsem se včas nevrátila z hromadné návštěvy WC, už mě tam druhý den neviděli.

Nesplněné normy? Den bez židle
Moje kolegyně z call centra vyprávěly zážitky, že pokud v předchozí práci neplnily normy, byla jim na celý den odebrána židle a nesměly na záchod.

Síťovka na hlavu a ponižování
Když někdo jeden den nic neprodal, nasadili mu na další směnu síťovku na hlavu. Ostatní se mu smáli a ponižovali ho. Když si někdo dovolil jít na WC mimo rozpis, tak na něho řvali jako na malé dítě.

Teď nám pěkně zazpíváš
Pokud někdo neměl dostatek prodejů, musel veřejně zpívat. Ostatní ho pak mohli ponižovat. Pokud zpívat odmítl, došlápl si na něho nadřízený jinak. Pokud si někdo vzal propustku k lékaři, jeho nadřízený volal lékaři a zjišťoval, jak dlouho tam byl, s čím a kdy odešel.

Ten převoz sloního sperma musíš zajistit
V call centru u přepravní společnosti po mně nějací puberťáci chtěli poslat sloní sperma. I když jsem věděl, že si dělají legraci, nesměl jsem podle předpisů jako první ukončit hovor. To mohl jen zákazník.

I pes by prodával líp
V předchozí práci jsem musela každý třetí hovor něco prodat. Když se mi to nedařilo, tak jsem si vyslechla urážky, že i pes by prodával líp. Dokonce se zveřejňovaly black listy lidí s nejhoršími výsledky a ti se pak veřejně zesměšňovali.