Noční Praha: Tři muži leží, dva do nich kopou. Máš to za pět litrů, hochu

7. prosince 2015 14:58
V neděli ráno zaslechli strážníci v ulici Na Perštýně jiskření taseru a křik osob. Zvuky přicházely od Betlémského náměstí. Hlídka se proto ihned rozeběhla k místu události. Zde uviděla tři osoby, které ležely na zemi a dva muže, kteří do nich kopali.

„Vzhledem k tomu, že bylo ohroženo zdraví osob a zákrok nesnesl odkladu, strážníci upustili od zákonem stanovené výzvy a muže zpacifikovali za použití slzotvorného prostředku. Přestože byl jeden z útočníků zasažen do očí, oba se dali hned na útěk,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka uprchlíky během chvíle dostihla v Liliové ulici. Následně jim přiložila služební pouta. Cizinci ve věku devatenáct a osmnáct let nebyli schopni nijak své počínání vysvětlit.

Napadené osoby nepožadovaly lékařské ošetření. Mladík, který byl zasažen slzotvorným prostředkem, byl hlídkou městské policie převezen na ošetření nemocnice. Přivolaná hlídka Policie ČR s ohledem na zjištěné skutečnosti nechala celou událost dořešit strážníky v přestupkové rovině.

Strážníci mužům za přestupek uložili každému blokovou pokutu v maximální možné míře pět tisíc korun, kterou na místě oba uhradili.