Noční prohlídky: Valdštejnský palác, Chvalský zámek a zahrady pod Pražským hradem

26. srpna 2014 18:25
Poslední srpnovou sobotu se uskuteční Hradozámecká noc, při které budou zpřístupněny  romanticky nasvícené zahrady pod Pražským hradem, Chvalský zámek a Valdštejnský palác.

Na nádvoří Valdštejnského paláce přivítá 30. srpna večer návštěvníky vojevůdce Albrecht z Valdštejna. Doprovázet ho budou šermíři. Prohlídky budou pro všechny příchozí zdarma.

Skupiny o maximálně čtyřiceti lidech budou vyrážet po patnácti minutách. Každá prohlídka bude trvat 30 minut a poslední začne ve 23 hodin.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady se otevřou v 19 hodin. Noční prohlídky skončí až o půlnoci. Co čeká na návštěvníky? Romantické osvětlení, večerní a noční komentované prohlídky, promítání dokumentů o pražských zahradách, program pro děti, historický šerm a ukázka replik dobových zbraní s odborným výkladem. Vstupné na noční prohlídky zahrady bude 80 korun, snížené 50 korun. Vstup z Valdštejnské ulice 14.

Chvalský zámek

Třetím místem, které budou moci Pražané během Hradozámecké noci 30. srpna navštívit, je Chvalský zámek. Večerní a noční prohlídky s vílou Ohnivkou a skřítkem Matýskem budou probíhat od 18 do 22 hodin.

Uvidíte výstavy Cesta nejen do pravěku se Zdeňkem Burianem a Obří leporelo dějin v noční atmosféře, zámek osvětlený svíčkami, budete soutěžit, dozvíte se mnoho zajímavého a čeká vás návštěva tajemné komnaty duchů. Každou celou hodinu od 18 do 21 hodin, a každou půlhodinu od 18:30 do 21:30 hodin.

Vstupné je 120 korun, snížené 80 korun. Za rodinnou vstupenku zaplatíte 290 korun. Na večerní prohlídky je nutná rezervace na telefonním čísle 281860130.