Nové pingpongové stoly na Hájích
Nové pingpongové stoly na Hájích. Foto: P11

Nové pingpongové stoly na Hájích

25. září 2023 12:37
Autor: Hla
Ve vnitrobloku Kosmická – Horčičkova na Hájích přibyly dva venkovní pingpongové stoly. Nechal je tam instalovat Odbor životního prostředí v rámci plánovaných úprav vnitrobloku. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích.

„Umístěním pingpongových stolů měla být celá akce původně zakončena. Dodavateli se ale uvolnil termín, tak jsme využili jeho nabídky dřívějšího dodání. Venku je totiž krásné babí léto, ideální příležitost zajít nové stoly vyzkoušet,” okomentovala akci místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP 11).

Kromě pingpongových stolů přibudou v jižní části vnitrobloku dva stolky s lavicemi – šachový a piknikový. Oprav se dočkají také oba betonové amfiteátry, ve kterých budou obnoveny dřevěné sedáky, objednáno je i vyčištění, opravení a natření podezdívky betonových stupňů a zbavení plevele z chodníků a dlaždic.

„Při plánování jsme vycházeli z existující studie regenerace vnitrobloku, kterou by si vnitroblok rozhodně víc než zasloužil. Než k ní však dojde, chtěli jsme lidem čekání i místo trochu zpříjemnit. Studie navrhovala místo pro aktivní odpočinek a také oddychovou plochu pro relaxaci. Realizovali jsme obojí, byť v poněkud skromné podobě, ale věřím, že i tak uděláme lidem radost,“ doplnila místostarostka Hovorková.

Umístění pingpongových stolů najdete na https://mapy.cz/s/cobucuzahe.