Nové veřejné griloviště v Praze 4. Můžete sedět u táboráku, grilovat steaky, špízy i zeleninu
Nové griloviště v Hodkovičkách v lesoparku. Foto: Praha 4

Nové veřejné griloviště v Praze 4. Můžete sedět u táboráku, grilovat steaky, špízy i zeleninu

14. ledna 2022 13:53
Autor: TZ, red
Nové griloviště v Hodkovičkách se nachází se pod křížením ulic Klánova a Havlovického u venkovní posilovny v klidné lokalitě lesoparku. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy nebo třeba zeleninu.

„Nové veřejné griloviště v Hodkovičkách navázalo na veleúspěšné griloviště na břehu Vltavy v Braníku a vhodně doplňuje altán, který v lesoparku v Hodkovičkách poskytuje přístřeší při nepřízni počasí,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „I když jsme je instalovali tak trochu mimo grilovací sezónu, je možné, pokud to počasí dovolí, grilovat se svařákem i teď.“

Nové griloviště bude v hlavní sezóně (od dubna do října) jedenkrát týdně uklízet a udržovat specializovaná firma, mimo sezonu bude servis dvoutýdenní. Zatím je třeba si přinést vlastní palivo – dřevo, dřevěné uhlí, popřípadě grilovací brikety, do budoucna radnice zvažuje, že bude pravidelně dodávat i vyschlé štípané dřevo z prořezávek stromů.