Oblékl se do košile plné drog a zval na exkurzi po drogovém doupěti
Narkomanovo nádobíčko. Foto: Policie ČR

Oblékl se do košile plné drog a zval na exkurzi po drogovém doupěti

30. července 2014 23:39
Autor: Redakce
Ve Veltruské ulici se na začátku týdne potloukal hodinu po půlnoci podivný muž, oblečený do policejní košile. Kapsy měl plné drog!

Když dvaačtyřicetiletý muž hledal občanský průkaz po kapsách kalhot, začal vytahovat plastové sáčky s bílou krystalickou látkou na kapotu policejního auta s tím, že se jedná o pervitin a v nedalekém bytě má dokonce mobilní výrobnu drog.

Hlídku navíc pozval domů, kde měl velkou sportovní tašku s chemikáliemi a příslušenstvím k výrobě omamných látek, v bytě byly navíc ve velkém množství plastové sáčky s drogou.

Muž v policejní košili skončil v poutech na služebně a vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až pětileté vězení.

Detektivové v bytě zajistili různé sáčky, ampulky, nádoby, chemikálie, váhy, injekční stříkačky a samozřejmě bílou krystalickou látku, kterou ihned odeslali znalcům z odvětví fyzikální chemie ke koumání. Ti pak zjistili, že se skutečně jedná o drogu metamfetamin, známou jako pervitin, s koncentrací více než 70 procent.

Z dostupných evidencí detektivové zjistili, že obviněný je zkušeným recidivistou, od roku 2000 byl totiž celkem už osmkrát soudně trestaný, a to převážně za násilnou trestnou činnost. Podle rejstříku trestů má na svědomí ublížení na zdraví, výtržnictví nebo maření výkonu úředního rozhodnutí.

Kriminalistům během výslechu pak sdělil: „Policejní košili jsem dostal od kamaráda a uvařený fet jsem chtěl o víkendu prodat na blešáku.“ Od roku 1995 má denně užívat přes gram pervitinu různými způsoby, což je podle detektivů poměrně vysoká dávka.