Odcizil plechy. Skončil na policejní služebně

10. října 2014 13:09
Ve čtvrtek ve večerních hodinách prováděli strážníci z Hlídkového útvaru pražské městské policie kontrolu ve vestibulu stanice metra Můstek v ulici Na Příkopě, když zaslechli křik a následně spatřili skupinku osob, která pronásledovala muže.

Hlídka skupince nadběhla, zastavila ji a vyzvala všechny přítomné k podání vysvětlení. Jeden z mužů uvedl, že pracuje jako ostraha v jedné z budov na Václavském náměstí.

Muž, kterého pronásledovali, měl být podle jeho slov zloděj, který se téhož dne v ranních hodinách dopustil krádeže plechů. Poté dodal, že celá záležitost byla nahlášena na místní oddělení Policie ČR.

Hlídka vyzvala údajného pachatele k prokázání totožnosti. Ten však u sebe žádné doklady neměl, pouze sdělil své osobní údaje. Následně se strážníci s celou skupinkou přesunuli do budovy, ze které měly být plechy ukradeny.

Podle místního kamerového systému pak nebylo pochyb, že utíkající muž je potencionálním pachatelem krádeže. Hlídka městské policie pachatele předvedla na místní oddělení Policie ČR.