Odmítala opustit internát školy, skončila na psychiatrii

22. října 2017 09:50
V pátek 13. října přijala hlídka strážníků z Prahy 5 oznámení z jedné místní střední školy, že se v budově internátu nachází agresivní dívka, která ničí interiér a napadá zaměstnance.

Po příjezdu hlídky byla slečna zavřená v pokoji ve třetím patře a odmítala ho opustit. Dívka měla poslední den na  vystěhování. Při vyklízení pokoje se snažila poničit nábytek, v čemž se jí jedna ze zaměstnankyň snažila zabránit. To ji však ještě víc rozzuřilo. 

Na to začala vyhrožovat, že si ublíží. Se strážníky odmítla spolupracovat. Na opakované výzvy k předložení dokladů nereagovala. Poté se pokusila zabarikádovat v pokoji.

Přítomná strážnice se jí snažila uklidnit, dívka ale obrátila svou agresivitu proti ní a fyzicky ji napadla. Okamžitě byla zpacifikována pomocí hmatů a  chvatů.

Protože byla i nadále agresivní a kladla fyzický odpor, byla jí následně nasazena pouta. Přivolaná záchranná služba rozhodla o jejím převozu do nemocnice. Z důvodu trvajícího agresivního chování asistovala hlídka městské policie při jejím převozu.

Dvaadvacetiletá dívka skončila na  psychiatrii. O události byla vyrozuměna také Policie ČR.