Odskočil si z natáčení hororu? Lupič v děsivé masce přepadl banku
Ilustrační foto: freeimages

Odskočil si z natáčení hororu? Lupič v děsivé masce přepadl banku

10. srpna 2014 13:51
Autor: Redakce
Když poslední červencový den přišel kolem půl šesté odpoledne do banky na Tilleho náměstí v Praze 5 muž, vyděsil úřednici za přepážkou. Záhy totiž vytáhl zpoza zad černou pistoli a vulgárním způsobem požadoval vydání hotovosti.

Úřednice byla v šoku a na pachatele jen koukala. Na sobě měl totiž zvláštní, dalo by se říct až děsivou, masku. Ostatně, posuďte na policií zveřejněných fotografiích sami. Žena po chvilce zabouchla zásuvku s penězi a utekla od přepážky. Pachatel se poté otočil a z banky prchnul bez jakékoliv hotovosti pryč, směrem k ulici Tréglova.

„Lupiče při činu zachytilo hned několik bezpečnostních kamer. Jde o muže světlé pleti ve věku kolem 30 až 40 let, zavalitější postavy,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

V době přepadení byl oblečen do tříčtvrtečních kalhot bílé barvy, světle modrého tyrkysového trika s límečkem značky Lacoste, na nohou pak měl tmavší boty a na hlavě modrou čepici s kšiltem.

pachatel-prepadeni-ii-nahled

Obličej si snažil zakrýt maskou, kterou měl připevněnou tmavým provázkem či gumičkou kolem hlavy. Muž mluvil česky a bez přízvuku. Kriminalisté žádají veřejnost o případná svědectví v případě, že by muže na kamerovém záznamu někdo poznal.

„V takovém případě prosíme všímavé spoluobčany, aby neprodleně kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158,“ dodala policejní mluvčí.