Opilá žena jim nabízela pivo na usmířenou, nakonec se situace vyhrotila

14. října 2020 17:27
Autor: red
Začátek sobotní služby strážníků – osm hodin ráno, stanice metra Prosek a zjevně opilá žena, která obtěžuje procházející.

Když k ní strážníci přistoupili, aby ji usměrnili, nabídla jim, zřejmě na usmířenou, pivo z 2,5 litrové plastové láhve. Po odmítnutí a upozornění, že pije alkohol, kde nemá, se žena „na zdraví“ strážníků napila.

Výzvu k prokázání totožnosti ignorovala, odpoutala svého psa od lavičky a chtěla místo opustit. Opět padla výzva a vzápětí i upozornění, že pokud nebude spolupracovat, bude předvedena na služebnu policie. Ani to ženu v odchodu nezastavilo.

Ve chvíli, kdy se ji pokusili strážníci zastavit, ohnala se po nich rukou. Za použití donucovacích prostředků ji hlídka zastavila a nasadila pouta. Po celou dobu zákroku žena proti strážníkům posílala svého psa.

Protože hrozilo jejich pokousání, jakmile to bylo možné, strážníci psa připoutali pomocí vodítka k zábradlí. U 50leté ženy byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,69 promile.

Žena byla převezena na záchytnou stanici a její pes Aron putovala do útulku v Troji. Přestupky se bude zabývat správní orgán.