Opilec za volantem a spolujezdec si dovolili velkou drzost. Budou pykat!
Ilustrační foto: Freeimages.com

Opilec za volantem a spolujezdec si dovolili velkou drzost. Budou pykat!

17. ledna 2021 19:22
Autor: red
Opilý řidič nabídl ve čtvrtek před půlnocí strážníkům úplatek nejprve 30 tisíc korun, jeho kamarád pak částku zvedl na 50 tisíc. Oba muže si převzala k dalšímu opatření Policie ČR.

Projíždějící vozidlo BMW mělo bez zjevného důvodu zapnutá varovná světla, v křižovatce ulic Žitná a Sokolovská pak jeho řidič na semaforu zastavil na středním dělícím pásu jízdních pruhů.

Při kontrole dokladů z něj byl silně cítit alkohol, proto se ho strážníci zeptali, zda nepožil před jízdou nebo během ní nějaké alkoholické nápoje.

Muž přiznal, že před jízdou pil. Výzvu k provedení orientační dechové zkoušky ale neodmítl. Test vzápětí ukázal hodnotu téměř dvě promile. Řidič pak nabídl strážníkům úplatek ve výši 30 tisíc korun.

Hlídka ho upozornila, že se dopustil dalšího protiprávního jednání. Mezitím se na místo dostavil další muž, přítel opilého řidiče, který posléze částku navýšil na 50 tisíc korun.

„Muži ve věku 38 a 50 let byli pro podezření ze spáchání trestných činů omezeni na osobní svobodě a předáni státní policii k dalším úkonům,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.