Opilí náckové se snažili cestujícím vyndat dítě z kočárku

21. prosince 2020 09:27
Autor: red
Typickým nacistickým pozdravem se dva muži minulé pondělí prezentovali v nočním autobuse MHD. K slovní šikaně si navíc vyhlédli rodinu s malým dítětem v kočárku. Jejich chování potvrdilo několik svědků, včetně řidiče autobusu. Oba se pak navíc strážníkům přiznali.

Půl hodiny po půlnoci upoutal křik a obrovské rány hlídku strážníků, která kontrolovala konečnou stanici metra Háje, přicházející od autobusové zastávky Brechtova.

Z autobusu právě vystupovali dva muži se vztyčenými pravicemi a nacistickým pokřikem. Řidič autobusu uvedl, že oba muži nastoupili před půlnocí ve stanici I. P. Pavlova a jeli až na konečnou.

Během cesty se zaměřili na rodinu – muže a ženu snědé pleti s malým dítětem v kočárku. Rodiče slovně uráželi a dítě se snažili z kočárku vyndat. Když se otec dítěte ohradil, vyhrožovali mu újmou na zdraví. Zároveň opakovaně hajlovali. V autobuse tou dobou cestovalo dalších minimálně 5 lidí.

Oba muži ve věku 46 a 47 let se k hajlování spontánně přiznali, zkoušeli to i před přítomnými strážníky. „Pro podezření ze spáchání trestného činu byli omezeni na osobní svobodě a předvedeni na žádost policie na služebnu,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Před tímto úkonem byli hlídkou vyzváni k dechové zkoušce, jeden odmítl, druhý nadýchal 1,7 promile.