Opilý sprosťák nadával úřednici, zklidnily ho až donucovaní prostředky
Proti hrubiánovi musely být použity donucovaní prostředky. Foto. archiv MP

Opilý sprosťák nadával úřednici, zklidnily ho až donucovaní prostředky

12. srpna 2014 16:43
Autor: Redakce
Agresivního opilého muže, který napadal úřednici úřadu třetí městské části, zklidnila až přivolaná hlídka Městské policie Praha. Mužovým chováním se bude zabývat správní orgán.

V pondělí krátce před půl devátou ráno prováděli strážníci z Obvodního ředitelství městské policie Praha 3 kontrolní činnost v budově úřadu třetí městské části. To, že působení hlídky v budově úřadu není zbytečné, potvrdilo oznámení z jedné z kanceláří.

Vyděšená úřednice, kterou měl ohrožovat opilý agresivní muž, volala o pomoc. Strážníci ihned vyběhli ke kanceláři, kde se měl muž nacházet. Úřednice hlídce sdělila, že muž je agresivní, chová se k ní hrubě a odmítá opustit kancelář.

Hrubián byl vyzván k prokázání totožnosti. Doklady předložil až po výstraze, že pokud tak neučiní, bude předveden na Policii ČR. Strážníci ho poté vyzvali, aby opustil budovu úřadu a vrátil se, až vystřízliví.

Nereagoval, výzvy neuposlechl a začal se vůči hlídce chovat agresivně. Strážníci proti němu proto zakročili, a za použití donucovacích prostředků ho vyvedli do vestibulu budovy.

Tam se konečně uklidnil a začal se za své chování omlouvat. Mužovým chováním se budou dále zabývat úředníci, tentokrát ze správního oddělení.