Opilý vozíčkář řezal slaninu, prsty si rozříznul až na kost
Prostor bývalých toalet, kde přespávají bezdomovci. Foto: MP Praha

Opilý vozíčkář řezal slaninu, prsty si rozříznul až na kost

4. února 2020 13:17
Autor: red
Muž na vozíčku si způsobil hluboké řezné zranění. Velká krevní ztráta a lék na ředění krve mohly být pro něho osudné. Pomohli strážníci a záchranáři.

Na začátku akce byl telefonát zraněného klienta sociální pracovnici. Informace o zraněném vozíčkáři poblíž tenisových kurtů na Střeleckém ostrově byla předána městské policii k prověření.

Protože autohlídka na udaném místě nikoho nenalezla, rozhodla se zkontrolovat okolí tenisových kurtů i na ostrově Štvanice. Po důkladném prohledání prostoru skutečně našla před nepoužívanými toaletami vozíčkáře, podle vnějších znaků muže bez domova.

Měl zraněné dva prsty na levé ruce a přes obvaz na jednom z nich stále silně krvácel. Strážníkům popsal, že se zranil při krájení slaniny. Z velké krevní ztráty bylo jasné, že řezná rána muže je hluboká.

Strážníci přes mužův nesouhlas přivolali záchrannou službu a jeden člen hlídky šel záchranářům naproti, aby je rychle navedl ke zraněnému. Strážnici, která zůstala na místě, muž sdělil, že v prostoru toalet s přáteli bydlí a má tam doklady a bundu. Odjel proto dovnitř, cestou stále komunikoval, ale po chvilce řekl, že mu není dobře a chce si lehnout.

Zároveň přiznal, že užívá léky na ředění krve. Když se náhle odmlčel, vydala se strážnice za ním a našla ho v bezvědomí ležet v tmavé místnosti na staré matraci. Společně s přihlížejícími dvěma ženami muže ihned snesla na podlahu, aby mohla zahájit masáž srdce, na pomoc přiběhl i její kolega.

„Jakmile muži záklonem hlavy zprůchodnili dýchací cesty, došlo k obnovení samostatného dýchání. Až do příjezdu záchranářů strážníci kontrolovali mužovy vitální funkce, ve chvíli jejich příjezdu se začal z bezvědomí probírat,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.