Ostuda! Matky malých dětí na šrot, zralé tak akorát pro sběrné suroviny

6. července 2018 22:35
Autor: TZ
Nezodpovědné chování žen při péči o své dítě bylo hlášeno pražským strážníkům první červencovou sobotu hned dvakrát. V obou případech hrála hlavní roli vysoká konzumace alkoholu a neschopnost se postarat o děti. 

První případ v pražských Záběhlicích oznámil sám partner ženy, která ho měla navíc fyzicky napadat. Hlídce strážníků z Prahy 10 sdělil, že jeho silně opilá přítelkyně byla včera propuštěna z porodnice s jejich třináctidenním synem. Přes svůj stav žena odmítala dítě svěřit otci. Držela ho v náruči a velmi nejistě se pohybovala po místnosti. Situace se vyhrotila až do stavu, kdy se o dítě začali rodiče přetahovat. Situaci uklidnili zavčas strážníci.

Matka se nejprve odmítla podrobit dechové zkoušce, svolila až po té, co se na místo dostavila přivolaná Policie ČR. U čtyřicetileté ženy bylo orientační dechovou zkouškou zjištěno téměř 1,5 ‰ alkoholu. Vzhledem k závažnosti situace byla na místo přivolána sociální pracovnice, která z důvodu obavy o zdraví dítěte rozhodla o jeho převozu do nemocnice. Otec dítěte měl dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 0,35 ‰.

Druhý případ v témže dni řešili strážníci z Prahy 15. Na linku 156 bylo oznámeno, že se na vlakové stanici v Kolovratech má nacházet silně opilá matka s dítětem. Hlídka zjistila, že na nástupišti na lavičce sedí spící žena se zhruba čtyřletým synem. Tu se pokoušeli vzbudit. Podařilo se jim to až po chvíli.

Dotyčná byla zmatená a jevila známky zřetelné opilosti. Strážníkům sdělila, že se vrací z jedné oslavy, kde vypila skoro dvě lahve vodky. Dechovou zkouškou bylo třicetileté ženě naměřeno téměř 2,6 ‰ alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti byla na místo přivolána Policie ČR, která si případ převzala.