Palestina na obličeji, chirurgické rukavice, nůž před sebou... Ale u trezoru ostrouhal!
Lupič přepadnul hernu, vyděšený barman neklade odpor. Foto: Policie ČR

Palestina na obličeji, chirurgické rukavice, nůž před sebou... Ale u trezoru ostrouhal!

8. září 2014 14:32
Bylo jedenáct hodin večer, osmadvacátého srpna, kdy do herna baru na Bubenském nábřeží přišel maskovaný muž. Namířil si to rovnou k baru, na který položil nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, a po obsluze požadoval vydání všech finančních prostředků. Loupežné přepadení kriminalisté stále prošetřují  a nyní požádali veřejnost o spolupráci při pátrání.

Mladík za pultem vydal kasírtašku s hotovostí v řádu několika desítek tisíc korun. Lupiči se to ale zřejmě zdálo málo a vyzval barmana, aby ho dovedl do místnosti s trezorem. Tam zloděj uviděl sice otevřený, ale k jeho smůle úplně prázdný trezor. Pochopil, že víc nenajde a kvapně z herny odešel.

Pachatel byl střední, 185 centimetrů vysoké postavy, mluvil česky bez přízvuku, hrubým hlasem. Na sobě měl zelenou bundu do pasu s kapucí, modré rifle, bílou kšiltovku a přes obličej šátek vzor „Palestina“ a na rukou chirurgické rukavice. Obutý byl do gumových, perforovaných pantoflí.

Pokud poznáte muže zachyceného na záběrech bezpečnostní kamery a tušíte například, kde bydlí, nebo se pohybuje, informujte o tom prosím kriminalisty prvního policejního obvodu cestou linky tísňového volání 158.