Pařbu v metru ukončil pravý hák opilé dámy

27. prosince 2015 19:04
Do řešení přestupku proti žebrání, kterého se o vánočních svátích dopouštěl podnapilý cizinec, se zapojila žena. I přesto, že strážníci vše vyřešili domluvou, žena posléze bezdůvodně napadla jednoho člena hlídky. Nyní se případem zabývá Policie ČR.  

V rámci kontrolní činnosti ve stanici metra Můstek a jeho okolí si strážníci z Hlídkového útvaru všimli zjevně podnapilého muže, který zde žebral od kolemjdoucích peníze. Hlídka městské policie k muži přistoupila a vyzvala ho ke kontrole totožnosti.

Čtyřicetiletému cizinci vysvětlila, že se dopouští přestupku. Na místě se ještě nacházela žena, která zde popíjela alkohol a vstupovala do hovoru mezi mužem a strážníky. I tuto ženu strážníci ztotožnili a vysvětlili jí, že se dopouští přestupku, protože pije alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. S oběma hlídka vyřešila přestupek domluvou a vyzvala je, aby opustili místo.

Na to žena zareagovala slovy: „Nebo co?“, a dala jednomu ze strážníků pěstí. Pravý hák muže na okamžik vyvedl z rovnováhy, ale s kolegou násilnici obratem zpacifikovali. Poté ji omezili na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě přivolali na místo hlídku Policie ČR.

Než se hlídka policie dostavila na místo, byla u obou provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem – muž 2,70 ‰ a žena 2,2 ‰.