Párek k pohledání: Vypili láhev tvrdého, pak se začali na veřejnosti řezat. Mezi nimi dítě!
Opilá žena nadýchala skoro 2,4 promile. Foto: MP Praha

Párek k pohledání: Vypili láhev tvrdého, pak se začali na veřejnosti řezat. Mezi nimi dítě!

16. října 2019 21:03
Autor: Jan Puci
Konflikt podpořený notnou dávkou alkoholu vyústil ve vzájemné napadení. Muž se ženou se „pobili“ u stanice metra. Žena navíc držela v náruči miminko, které tak bylo v ohrožení. Zákrok strážníků si vynutil použití donucovacích prostředků u obou agresivních osob. 

Člen ostrahy autobusového nádraží Florenc kontaktoval v úterý po třetí hodině odpoledne strážníky z Hlídkového útvaru, kteří v lokalitě prováděli běžnou kontrolu.

Oznámil jim, že u výstupu z metra se fyzicky napadá muž se ženou a oba jsou zjevně podnapilí. Na uvedeném místě u bočního výstupu seděl na zídce muž a žena s viditelným zraněním v obličeji, která v náruči držela kojence. Kolem nich byl nepořádek a nedopitá lahev od tvrdého alkoholu.

U obou byla následně provedena dechová zkouška. Žena cizí národnosti, která nerozuměla česky, nadýchala skoro 2,4 ‰. Muž, který částečně česky rozuměl, téměř 3,3 ‰.

Z důvodu zranění ženy a obavy o zdraví dítěte byla na místo přivolána záchranná služba a dále pak Policie ČR. „Muž se v jednu chvíli pokusil opět ženu napadnout a následně i jednoho z přítomných strážníků. Pomocí hmatů a chvatů skončil v poutech,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová

Donucovací prostředky nakonec museli strážníci použít i proti hysterické až agresivní ženě. Ta navíc odmítla zdravotníkům svěřit dítě, které po celou dobu držela v náručí, k preventivnímu vyšetření. Aktivně se bránila a tím ohrožovala zdraví a život miminka.

Sedmatřicetiletý muž byl vozidlem městské policie pro svoz podnapilých osob převezen na záchytku. Třiatřicetiletou ženu si na místě převzala cizinecká policie. Záchranáři rozhodli o převozu nezraněného dítěte do nemocnice. Celým případem se bude dále zabývat Policie ČR.