Partneři na sebe upozorňovali u Hlavního nádraží velmi nevhodným způsoben. Žena dokonce skončila v klepetech

10. října 2018 21:14
V pátek večer prováděli strážníci z Hlídkového útvaru kontrolní činnost ve stanici metra Hlavní nádraží. Když procházeli vnější okolí, zaslechli hlasitý křik. Neznámá žena někomu vulgárně nadávala a vyhrožovala smrtí.

Strážníci následně zjistili, že nadávky byly směřovány na opodál stojícího muže. Hlídka proto zjevně opilou ženu vyzvala k prokázání totožnosti. Strážníkům předložila občanský průkaz s mužským jménem. Občanský průkaz patřil nedaleko stojícímu muži, který, jak se později ukázalo, byl jejím přítelem.

Po ověření totožnosti byla upozorněna na fakt, že svým chováním narušuje veřejný pořádek. Aby upoutala pozornost kolemjdoucích, začala hystericky křičet. Strážníkům vytrhla občanský průkaz a začala jim sprostě nadávat.

„Hlídka ji znovu důrazně upozornila, že se dopouští protiprávního jednání s tím, že bude celá věc postoupena správnímu orgánu. Žena však byla i dále agresivní a strážníky se pokusila napadnout. Za pomoci donucovacích prostředků a pout ji dostali pod kontrolu,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na místo se následně dostavila další hlídka městské policie, která devětadvacetiletou ženu převezla na protialkoholní záchytnou stanici. Správnímu orgánu bylo postoupeno i oznámení na chování partnera opilé ženy. Ten strážníkům také vulgárně nadával, vzbuzoval veřejné pohoršení a narušoval veřejný pořádek.