Pavel Berky z MasterChefa obléká první dámu Evu Pavlovou
Eva Pavlová v šatech navrženými Pavlem Berkou. Zdroj foto: Matěj Jan Pardus

Pavel Berky z MasterChefa obléká první dámu Evu Pavlovou

9. února 2024 17:44
Autor: Renata Rákosová
Pavel Berky, známý především díky svému kuchařskému umu, který předváděl nejen v soutěži MasterChef Česko nezanevřel ani na svou původní profesi módního návrháře. Nyní si jeho práce všimla i první dáma Eva Pavlová a oblékla již druhé šaty, které pro ni na míru připravil.

„Spolupráce s první dámou je výjimečná nejen díky tomu, že navrhujete pro velmi váženou osobu, ale také se musí splnit spousta různých protokolů. Například jak by šaty měly pro danou událost vypadat a zároveň myslet na to, aby se v nich majitelka stále cítila příjemně a sama sebou,” řekl Berky o nejnovější spolupráci, díky níž se zařadil mezi řadu lokálních tvůrců, kteří aktuálně pomáhají s garderobou první dámy. 

Pro Berkyho se však nejedná o první úspěch na poli módního světa. Své kolekce v minulosti prezentoval na nejprestižnějších módních molech v rámci týdnů módy v New Yorku, Londýně nebo v Praze. 

Jeho tvorbu oblékla třeba i Monika Bagárová, Lucie Vondráčková, Sisa Sklovská či Tereza Kostková. Ve svých kolekcích se zaměřuje převážně na originální střihová řešení ve spojení s kvalitními a netradičními materiály. 

Rád balancuje na pomezí luxusní módy a street wear. Vedle vlastní tvorby se také věnuje již dlouhá léta šití na míru a na svém webu tak nabízí navržení a ušití modelů pro různé události přímo podle představ klienta. Je tedy zřejmé, že právě Berky je určitě zajímavým přínosem do týmu první dámy.