Podívejte se, jaký čurbes po sobě nechávali vykrádači přízemních bytů
Že by po sobě zloději alespoň uklidili, to je ani nenapadlo. Foto: Policie ČR

Podívejte se, jaký čurbes po sobě nechávali vykrádači přízemních bytů

30. listopadu 2014 12:45
Autor: Redakce
Detektivové z 8. oddělení třetího policejního obvodu zadrželi v minulých dnech dva muže, kteří se od letošního dubna vloupali do devíti přízemních bytů na různých místech Prahy. Převážně v noci nebo po setmění si vytipovali přízemní byt, rozbili okno dlažební kostkou nebo kamenem a vlezli dovnitř.

„Byt poté prohledali a většinou odcizili šperky, peníze, notebooky, fotoaparáty, ale nepohrdli ani sbírkou odznaků ve skleněné dóze nebo luxusní lahví koňaku. Navíc v dalších třech případech se jim nepodařilo do bytů dostat a odešli tak s nepořízenou,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Zkušenější recidivista má ovšem na svědomí ještě vloupání do bytu v Novoborské ulici na Proseku, odkud odcizil platební kartu a pak se s ní pokusil patnáctkrát neúspěšně vybrat hotovost ze sedmi bankomatů. Snažil se tak přijít k téměř 120 tisícům, vybral ale jen pět tisíc korun. Celková škoda na odcizených věcech převyšuje 350 tisíc a na poškozeném majetku více než 50 tisíc korun.

„Dvojice má bohatou trestní minulost. Starší recidivista už strávil ve vězení 16 let za majetkovou trestnou činnost a mladík byl v patnáctiměsíční podmínce od 5. listopadu za vloupání do bytu v Kytlické ulici v Praze 9,“ pokračovala policejní mluvčí Rösslerová.

Vyšetřovatel obvinil dvaapadesátiletého muže i jeho třiadvacetiletého „kolegu“, který je závislý na pervitinu, ze spáchání hned několika trestných činů. Soudce vazbu neakceptoval a detektivové stíhají mladíka na svobodě.

Starší recidivista nakonec skončil ve věznici, kde si odpykává dvouletý trest odnětí svobody. Okresní soud v Trutnově na něj totiž vydal v srpnu příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za krádež zahradního nářadí v budově obecního úřadu na Trutnovsku a porušení trestu zákazu pobytu v Praze.