Pokračuje rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra
Bývalá ubytovna Sandra (vpravo). Foto: JP

Pokračuje rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra

13. ledna 2021 11:50
Autor: TZ, red
Rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra v Praze 11, která začala v polovině roku 2019, je v plném proudu. Letos vstoupí do druhé fáze, s dokončením se počítá v příštím roce.

„Pokračujeme v rekonstrukci bývalé ubytovny Sandra, letos budeme soutěžit a zahajovat druhou fázi – zateplení objektu, kde je naším cílem dostat se z energetické úrovně budovy F na C. Jde o velkou stavební akci, která by měla být dokončena v roce 2022,“ upřesnil místostarosta Prahy 11 pro majetek a investice Ondřej Prokop (ANO).

Rekonstruovaný objekt poté nabídne 174 ubytovacích jednotek. Ty budou primárně sloužit mladým rodinám, seniorům, učitelům, lékařům, hasičům, strážníkům městské policie či zdravotním sestrám. Pravidla pro přidělování ubytovacích jednotek by měla být předběžně na jaře roku 2021.

Cena za komplexní rekonstrukci interiérů, pláště a střechy vyjde na zhruba 500 milionů korun. Na financování projektu se významně podílí hlavní město, částečně dotací a částečně bezúročnou půjčkou na 15 let, kterou bude městská část splácet z výnosů z nájmů objektu.