Policisté soulodili ve službě! Roli v tom hrála obava, že satan vezme manželku
Mánesův most při povodních v roce 2013. Foto: archiv

Policisté soulodili ve službě! Roli v tom hrála obava, že satan vezme manželku

24. září 2017 10:32
Autor: TZ
Policisté zasahovali  ve středu 20. září dopoledne na hladině Vltavy kousek od Mánesova mostu. Důvodem byl muž, který z tamního kotviště odcizil asi čtyřmetrový člun, a vyplul s ním na řeku. Zapomněl si však pádla a nemohl tak loďku ovládat ani se s ní dostat na břeh.

Policisté si půjčili loď a pro muže si na vodu dopluli. Ten byl velmi apatický a tak ani neodporoval, když ho hlídka souloděním doprovodila ke břehu. Ve vodácké terminologii znamená termín soulodění spojení dvou a více lodí v jeden celek.

zadrzeny-muz-soulodeni

Zadržený muž. Foto: Policie ČR

„Prošetřováním celé události policisté zjistili, že muž před krádeží stihl v kotvišti ještě poškodit přívody plynu a elektřiny, kterými jsou napájeny zakotvené lodě. Dvěma z nich, konkrétně dvaceti a sedmadvaceti metrů dlouhým lodím, uvolnil jistící lana, kterými jsou přivázána k pontonu a ponechal je tak svému osudu. Naštěstí se tou dobou vracel z nákupu lodník, který si všiml uvolněných lodí a stihl je zavčas opět přivázat,“ uvedl mluvčí pražské policie.

Mladý muž, který nebyl pod vlivem alkoholu ani drog,  jako důvod svého jednání uvedl, že lodě odvázal z obavy o život své ženy, protože kdyby tak neučinil, vzal by si ji satan.

Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, dosáhla šedesát tisíc korun.V současné době je čtyřiadvacetiletý muž v léčebném zařízení v Bohnicích.

„Případ je prošetřovaný pro podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci. V případě odsouzení mu tak hrozí až dva roky pobytu za mřížemi. Policisty v rámci prošetřování případu bude samozřejmě zajímat i duševní stav podezřelého,“ dodal Rybanský.