Polínka s sebou, v Braníku je nové griloviště
Radnice zprovoznila nové griloviště. Foto: Praha 4

Polínka s sebou, v Braníku je nové griloviště

17. července 2021 18:40
Autor: TZ, red
Nedaleko branických ledáren zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.

„Inspiraci pro naše griloviště jsem našel v jedné z okrajových pražských městských částí a myslím, že místo, které jsme pro něj nedaleko ledáren vybrali, je velmi důstojné, a že minimalistická podoba griloviště tvořeného z pohledového betonu je vkusná a zároveň účelná,“ popsal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Griloviště je v sezoně od dubna do října jedenkrát týdně uklízené a udržované specializovanou firmou, mimo sezonu bude servis dvoutýdenní.

„Zatím je třeba si přivézt vlastní palivo – dřevo, dřevěné uhlí, popřípadě grilovací brikety, do budoucna ale zvažujeme, že budeme pravidelně dodávat i vyschlé štípané dřevo z prořezávek stromů,“ doplnil Tomáš Hrdinka.

Pokud se veřejné griloviště osvědčí a bude o něj zájem, mělo by podle slov radního Hrdinky vzniknout ještě jedno, tentokrát v parku na Pankráci.

ledarny-grilovani1