Polykej! Zdrogovaný řidič se snažil africkému pilotovi napěchovat pusu
Nalezené drogy. Foto: Policie ČR

Polykej! Zdrogovaný řidič se snažil africkému pilotovi napěchovat pusu

4. ledna 2016 17:55
Autor: red
Smíchovská policejní hlídka se během služby na konci prosince rozhodla krátce po půlnoci zkontrolovat posádku auta Alfa Romeo. Řidič i jeho spolujezdec, oba cizinci, se během kontroly chovali nervózně, a proto u řidiče policisté provedli orientační test na přítomnost drog v těle, který byl pozitivní na pervitin a kokain. Navíc si během kontroly policisté všimli, že na zemi pod sedadlem leží několik igelitových kapslí s bílým a hnědým práškem.

Policisté poté od spolujezdce zjistili, že do České republiky přicestoval za svými přáteli. Během toho se ale seznámil také s mužem, který řídil. Chvíli před kontrolou spolu užili drogy a následně vyrazili do centra. Když je pak policisté zastavili, snažil se řidič spolujezdci do pusy násilím dostat kapsle s drogami a chtěl po něm, aby je spolknul.

To však spolujezdec odmítl a vyplivnul je na zem, kde je pak policisté nalezli. Spolujezdec o drogách ve vozidle od počátku nevěděl, a proto také nebyl důvod k jeho zadržení.

„Kriminalisté jednadvacetiletého řidiče obvinili ze spáchání trestného činu přechovávání a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V této souvislosti detektivové provedli domovní prohlídky, v rámci kterých již u obviněného nenalezli žádné další drogy. I z toho důvodu je cizinec v současné době stíhán na svobodě,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Spolujezdec, u kterého test na drogy prokázal přítomnost pervitinu a marihuany, je pilot severoafrických aerolinek.