Popelce je letos v listopadu 50 let, najdete jí na výstavě i na ledě

6. listopadu 2023 08:58
Autor: Hla
Kouzelná Popelka nedomyslitelně patří k českým Vánocům a mnozí z nás si bez této pohádky nedovedou představit Štědrý den. Letos v listopadu oslaví půl století od své premiéry, a proto právě Popelce bude patřit adventní čas v Centru Černý Most. Vánoční sezónu již tradičně zahájí 18. listopadu velkolepá Lední show na motivy Popelky s předními českými krasobruslaři, kde zazní naživo i ústřední písně v podání zpěvačky Nikoly Ďuricové. 

Ikonické šaty a další prvky ze slavného filmu si budete moci připomenout na výstavě, která potrvá v Centru Černý Most od 18. listopadu 2023 do 6. ledna 2024.

Ikonická česká pohádka ožije v předvánočním čase v Centru Černý Most, kde bude probíhat výstava kostýmů postav a nebudou chybět ani Popelčiny šaty. Autorem originálních kostýmů je český výtvarník a světově proslulý kostymér Theodor Pištěk.
Na výstavě budou kromě kostýmů k vidění také ikonické tři oříšky, povoz s koněm Juráškem a Vinckem, sova Rozárka a samozřejmě nezbytný střevíček. Pro děti bude připravena interaktivní magnetická tabule, jejímž prostřednictvím si budou moci sestavit a vyzkoušet kostýmy postav z pohádky.

Popelčin příběh ožije na ledě
Jedna z nejkrásnějších českých pohádek bude k vidění také na ledě v rámci tradiční lední show v podání českých krasobruslařských špiček 18. listopadu od 17 hodin před Centrem Černý Most. Chybět nebudou ani ústřední písně z pohádky v podání Nikoly Ďuricové a také melodie z filmu. V hlavních rolích se představí sourozenecké duo Natálie a Filipa Taschlerových, kteří se nedávno umístili pátí na prestižní krasobruslařské soutěži Americká brusle a na lední show ztvární Popelku a prince. Lední show si v hledišti nenechá ujít ani pravý princ z pohádky, herec Pavel Trávníček.

Krásné kostýmy, úžasné bruslařské výkony a písně z pohádky zaručeně naladí na nadcházející advent.  Třešničkou programu bude rozsvícení vánoční dekorace, které symbolicky zahájí vánoční čas v Centru Černý Most. Vstup na výstavu i lední show je pro návštěvníky Centra Černý Most zdarma.