Porota vybere Psa Prahy 6, rozhodovat bude i Žeryk
Vítězné náměstí v sobotu přivítá vítěze soutěže „Pes Prahy 6“. Foto: archiv

Porota vybere Psa Prahy 6, rozhodovat bude i Žeryk

21. srpna 2014 08:41
V sobotu 23. srpna zažije Praha 6 největší koncentraci psů na metr čtvereční. V 11 hodin začíná vyhlášení vítěze velké letní soutěže PES PRAHY 6. 

O vítězi rozhodne porota v čele s nejslavnějším psem Česka – Žerykem, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová, společně s Marií Kousalíkovou, starostkou Prahy 6 také zlatý olympionik v pětiboji David Svoboda.

Ze soutěže Pes Prahy 6, která začala v červnu, a přihlásilo se celkem 165 psů, vzešlo po více než měsíčním hlasování deset finalistů, kteří od veřejnosti v hlasování na internetových stránkách www.pesprahy6.cz dostali nejvíce hlasů.

Právě desítka finalistů bude v sobotu na Vítězném náměstí vedle Farmářských trhů na Kulaťáku bojovat o absolutní vítězství a titul Pes Prahy 6 před porotou. Vítězem se stane ten, který získal nejvíce bodů. Může se těšit na speciální psí známku, psí dort a další odměny. Druhý a třetí pes získá také věcné ceny.

„Na šestce je hlášeno přes 7600 psů, což je druhý největší počet v metropoli. Nejoblíbenější jméno pro psa je Ben, pro fenky Beny a trojici nejčastěji hlášených plemen vévodí kříženec, následovaný jezevčíkem a na třetím místě je yorkšírský teriér. Uvidíme, který pes se nakonec stane vítězem. Jisté je, že každý pes, který v sobotu přijde, dostane malý dárek,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.