Potyčka v prodejně, vyhrožování podřezáním!

4. dubna 2019 12:38
Autor: TZ
Když chtěla autohlídka městské policie provést kontrolu živnostenské provozovny v Praze 12, oslovil ji před vchodem muž s tím, že v prodejně agresivní útočník napadá ostrahu.

Strážníci vběhli dovnitř a uviděli dva muže, kteří do sebe strkali. Jeden z nich se představil jako ostraha provozovny a vypověděl, že druhého muže sledoval na kamerovém systému a viděl, jak odcizil zboží. Proto ho za pokladnami zastavil a žádal, aby mu ukázal obsah batohu.

Ten ho ale začal slovně i fyzicky napadat a vyhrožovat podřezáním, když ho nepustí. Na žádost hlídky muž obsah z batohu vyndal. K potravinám v hodnotě 626 korun neměl doklad o zaplacení a tvrdil, že pocházejí z jiné prodejny.

„Jeho tvrzení jasně vyvrátil kamerový záznam. Protože během šetření začal muž strážníky slovně urážet, pokusil se o fyzický útok a na zákonné výzvy k zanechání svého jednání nereagoval, byly požity donucovací prostředky,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Totožnost muže byla zjištěna lustrací na místním oddělení Policie ČR, jeho přestupkovým chováním se budou zabývat úředníci správního orgánu.