Poznáte tohoto týpka? Zachtělo se mu Jeepa, dokonce si pod něj i lehl
Muž, který se asi snažil ukrást Jeep, policie po něm zatím marně pátrá. Foto: Policie ČR

Poznáte tohoto týpka? Zachtělo se mu Jeepa, dokonce si pod něj i lehl

26. února 2015 10:01
Autor: Redakce
Kriminalisté, specializující se na problematiku krádeží a vloupání do motorových vozidel třetího policejního obvodu, pracují od 2. února na případu pokusu krádeže Jeepu na pražské Floře. Nyní požádali veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém muži, který se kolem auta podezřele ochomýtal.

Majitel zaparkoval svého miláčka v hodnotě 650 tisíc korun v garážích nákupního centra, a když se pak k autu vrátila jeho přítelkyně, zjistila, že nelze standardně otevřít dálkovým ovládáním, ale pouze manuálně.

„Jeep navíc nešel nastartovat a měl otevřenou kapotu. Žena proto přivolala policisty s tím, že se někdo snažil s největší pravděpodobností jejich auto odcizit,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Do garáží proto přijeli kriminalisté výjezdové skupiny, ti vůz ohledali a z bezpečnostních kamer navíc zjistili, že v okolí auta se kolem osmé hodiny večer pohyboval neznámý muž. Ten dokonce chvíli pod autem ležel, a z kamerových záznamů nebylo vůbec patrné, co přesně dělá.

Detektivové tak na místo povolali i psovoda se speciálně vycvičeným psem a pyrotechnika, s podezřením na uložení nástražného výbušného systému. Toto podezření se ale nakonec nepotvrdilo. Policisté však zjistili, že auto má odpojenou baterii, přestřižené kabely a další zásahy.

Kriminalisté řeší tento případ jako pokus krádeže a s ohledem na případnou výši škody hrozí podezřelému muži až osmiletý pobyt ve vězení. Jakékoliv informace k totožnosti muže, kterého zachytily bezpečnostní kamery, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Muž je ve věku kolem čtyřiceti let, menší postavy. Vlasy má krátké tmavé, značně prořídlé. Byl oblečený do tmavé bundy, světle modrých džínů, na hlavě měl černou kšiltovou čepici a nosí dioptrické brýle. S sebou měl tmavý batoh s nejrůznějším nářadím a během pokusu krádeže kouřil cigaretu.

hledany-muz-i-jeeep-clanek-nahled