Pozvánka: Krásy českého skla a bižuterie

31. srpna 2014 16:02
V Toskánském paláci uvidíte rozsáhlou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a sklářští výtvarníci.

Součástí výstavy je také předvádění živé sklářské práce nebo kreativní dílny, kde si vyzkoušíte svou zručnost a fantazii.

Výstava ukazuje, v čem spočívá jedinečnost českého skla, jaké jsou techniky jeho zpracování, jaký význam má pro budoucnost tohoto odvětví sklářské školství a jaký nekonečný prostor nabízejí jedinečné vlastnosti skla pro fantazii českých sklářských výtvarníků.

Součástí výstavy je předvádění živé sklářské práce – foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla, foukání skleněných figurek, vinutí lampových perlí, malování vánočních ozdob, malba na skle nebo výroba Tiffany vitráží.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet svou zručnost a fantazii v kreativní dílně pod dohledem odborníků nebo si zahrát na „skleněnou muziku“ Vetrachord. V široké nabídce poučení a zábavy jsou připraveny také audiovizuální programy.

Výstava bude přístupná až do 28 září, a to denně od 9 do 18 hodin v Toskánském paláci na Hradčanském náměstí.