Prague A Cappella Festivalu přiveze o víkendu hvězdy z Itálie a Maďarska
Sobotní večer bude přímo Sketám. Foto: Milan Marenčák

Prague A Cappella Festivalu přiveze o víkendu hvězdy z Itálie a Maďarska

30. října 2018 11:00
Autor: red
Prague A Cappella Festival, jenž lze s nadsázkou označit jako festival, kde jsou hudební nástroje zakázány, startuje v pátek 2. listopadu svůj III. ročník. Tradičně je připravován pod taktovkou vokálního sextetu Skety, které patří ke špičkám na domácí ale i mezinárodní a cappella scéně. Na festivalu se představují přední soubory z různých koutů světa, které umně pracují jen s lidským hlasem a přitom vydají za více než celou kapelu. 

Od 2. do 4. listopadu lákají v pražském Jazz & Cocktail Clubu U Staré Paní na koncerty mimořádných italských Mezzotono, maďarských Jazzation, ale i domácích formací Kolenem nebo Oktet. Jeden z večerů bude patřit i samotným Sketám.

Součástí festivalu jsou tradičně i workshopy, které se však uskuteční až v novém roce od 11. do 13. ledna.

Koncerty Prague A Cappella Festivalu se letos přestěhují do krásného a komorního prostředí Jazz & Cocktail Clubu U Staré Paní v srdci Prahy, kde festival odstartují v pátek 2. 11. oblíbení maďarští Jazzation, kteří letos slaví 10. výročí na hudební scéně.

Sobotní večer 3. 11. bude patřit přímo Sketám.

V neděli 5. 11. se pak představí hlavní hvězda festivalu – italští Mezzotono. Projeli skoro celý svět, chybí jim jen Austrálie a Česká republika. Italský kvintet zpívá zábavný mix italské i světové hudby, ať už populární či lidové, jazzu, popu i klasiky. Velmi vtipně zapojují publikum a jejich koncerty jsou pro všechny příjemným zážitkem. Na festivalu dále vystoupí doo-wopový mužský kvintet Kolenem z Brna, pražský Oktet, kterých je nakonec deset a překvapením pátečního večera bude vítěz letošního ročníku soutěže Jirkovský písňovar.

Od 11. do 13. ledna se pak uskuteční základní třídenní PACF workshop, jež je určen jak existujícím vokálním skupinám, tak i zpěvákům, kteří by si chtěli zpěv v soudobé a cappella skupině vyzkoušet. Lektory workshopu budou členové hostitelské vokální skupiny SKETY. Součástí workshopu budou i tentokrát volitelné individuální lekce Complete Vocal Technique s certifikovanou CVT lektorkou Ditou Kosmákovou, nebo sborový ateliér s Lukášem Prchalem.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji na www.pragueacappellafestival.com/vstupenky-2018 za cenu 450 korun na sezení a 290 korun na stání.

Pořadatelé nabízejí i zvýhodněné vstupné na všechny tři večery za 1100 korun.