Praha 4 rozsvítí svůj vánoční strom v pondělí

24. listopadu 2021 18:58
Autor: TZ, red
Praha 4 letos rozsvítí svůj vánoční strom před úřadem městské části v ulici Antala Staška v pondělí 29. listopadu v 17 hodin. Součástí budou i tradiční vánoční koledy a svařené víno, v obou případech, pokud to aktuální epidemická situace a vládní opatření proto šíření nemoci covid-19 dovolí.
strom-p4-v-roce-2020

Vánoční strom u radnice na Budějovické v roce 2020. Foto: Praha 4

„Ráda bych pozvala naše obyvatele na tuto akci,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011). „Ale zároveň prosím všechny, pokud budete chtít přijít, dodržujte pravidla. Není nic cennějšího než lidské zdraví a životy našich spoluobčanů. To bychom si měli v tomto předvánočním čase určitě uvědomit.“

Další vánoční strom se rozsvítí na náměstí Bratří Synků v Nuslích 28. listopadu v 17:30 hodin. Tuto akci pořádá stejně jako v minulých letech Nuselská parta.

Také v letošním roce dorazí do Prahy 4 Betlémské světlo, které je symbolem míru a přátelství. Lidé si budou moci plamínek, přivážený každoročně skautkami a skauty z města Betléma, odnést ve svých lucerničkách od 20. prosince od 12 hodin do 22. prosince do 17 hodin, a to přímo z recepce Úřadu městské části Praha 4.