Praha 9: Závěr prázdnin bude patřit festivalu Barevná devítka

27. července 2022 20:39
Autor: Cen
Jak se slaví narozeniny ve Španělsku, Mexiku nebo v horké Africe? Symbolickou plnoletost, osmnáct let, oslaví tradiční pražský multikulturní festival Barevná devítka.

S hudební „gratulací“ vystoupí např. kubánská kapela Pragason, Bijou Camara, Atarés a remake známých hitů do latino stylu si budete moci zazpívat společně s Chilli Papas. Festival přiváží do pražského parku Podviní pestrý mix hudby, mezinárodní kultury a gurmánských pochoutek ze všech koutů světa. Na cestu kolem světa zve pořadatel festivalu, radnice Prahy 9, v sobotu 27. srpna. Vstup na akci je zdarma.

„Rád vzpomínám na začátky festivalu, který mi přirostl k srdci a stal se doslova mým dítětem. Nyní festival slaví symbolickou plnoletost, a já mám jako rodič velkou radost z toho, že z malé lokální akce vyrostl do hudební a kulturní události celopražského významu. Cením si toho, že si festival udržel příjemnou přátelskou atmosféru akce, kvůli níž se sem každoročně opakovaně a rádi vrací návštěvníci i vystupující muzikanti a umělci,“ říká Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9.

Lahůdky světové kuchyně i výstava
Zatímco ve stáncích s lahůdkami exotických i evropských kuchyní si na své přijdou gurmáni, doprovodný program nabídne pohled na rozmanitou světovou kulturu. Festival totiž nabídne mj. výstavu obrazů ukrajinských malířů, módní přehlídku inspirovanou africkým folklórem i zajímavé přednášky.

Pro aktuální informace o programu festivalu sledujte www.barevnadevitka.cz a facebookové stránky akce.