Praha byla první v americké anketě jako nejkrásnější vánoční destinace
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: PP

Praha byla první v americké anketě jako nejkrásnější vánoční destinace

2. ledna 2024 08:36
Autor: red
Vánoční prázdniny v Praze s přehledem získaly první místo v anketě amerického cestovatelského průvodce U.S. News jako nejkrásnější vánoční destinace na světě. Předběhly i tradiční evropské metropole jako jsou Vídeň, Budapešť nebo americký Aspen. Mezi desítkami tipů volili respondenti podle různých parametrů, kdy je v Praze nejvíce zaujala celková atmosféra, výzdoba, strom i umístění trhů do centra Prahy.  

„V prosinci se hlavní město České republiky promění v zimní říši divů, kterou musíte vidět, abyste uvěřili,“ popisuje Prahu server U.S.News, a dále obdivuje středověkou architekturu města, kterou bohatě pokrývají blikající světýlka, stejně jako vánoční trhy patřící k nejlepším na světě. 

Výhodou je navíc v porovnání s konkurencí také to, že nejlepší zážitky z pražských památek, včetně Staroměstského náměstí a Karlova mostu, jsou pro návštěvníky zdarma, takže město není jenom výsadou pro bohaté. 

Jako jedinou slabinu uvedl server informaci, že Praha je v době Vánoc oblíbenou zimní destinací, takže je třeba rezervovat ubytování včas. V roce 2023 to ovšem není zdaleka poprvé, co vánoční Praha uspěla v mezinárodním srovnání. V posledních letech ji ocenilo například vydavatelství Lonely Planet, deníky Daily Mail, The Mirros nebo The Independent. 

Nadšení z tohoto úspěchu jsou také hoteliéři, kteří potvrzují, že pražské hotely budou během vánočních svátků praskaly ve švech. „Lidé objednávali hodně pobyty na poslední chvíli a zájem byl velký,“ uvedl Jaroslav Svoboda, majitel hotelové sítě Czech Inn Hotels, která je zaměřená především na ubytování v hlavním městě.