Prahu ovládnou Úsměvy smutných mužů
Lenka Graf, František Černý, Josef Formánek, Jaroslav Dušek. Foto: usmevysmutnychmuzu.cz

Prahu ovládnou Úsměvy smutných mužů

10. července 2018 12:37
Autor: TZ
Praha zažije ve středu 11. července výjimečnou událost – během jednoho dne proběhnou dvě předpremiéry filmu Úsměvy smutných mužů a poté jeho slavnostní premiéra. Zájem významných hostů a celebrit o zhlédnutí nového českého snímku byl tak ohromný, že pořadatelé museli objednat v Praze tři kinosály.

Projekce syrového snímku podle románové předlohy spisovatele Josefa Formánka o cestě ze závislosti na alkoholu se v 18 hodin představí ve dvou sálech Cinema City Slovanský dům a od 20 hodin v Kinu Lucerna.

Jeden ze sálů obsadí lidé, kteří finančně přispěli na drahý filmový trik rozplynutí jednoho z „hrdinů“ snímku. Diváky ve všech třech místech pozdraví početný tvůrčí tým v čele s režisérem Danem Svátkem a Josefem Formánkem. Provázet je bude David Švehlík, Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, ale i Fraňkova filmová partnerka a zpěvačka Lenka Graf, Karel Ondrka, Anna Randárová, David Smečka aj.

Chybět nebudou zástupci podporovatelů, sponzorů a generálního partnera filmu Centropolu, významného dodavatele elektřiny a plynu, a jeho majitel Aleš Graf. Po skončení projekce filmu se tvůrci, herci, sponzoři, celebrity a významní hosté sejdou na večírku pro zvané v Kavárně Lucerna. Společně si přiťuknou na zdar snímku, který na plátna českých kin vstupuje 12. července 2018.