Pražští bezdomovci ukázali, jak mít elektřinu zadarmo. Těmito činy se ale raději neinspirujte!
Spotřebiče byly napojeny na elektrické dráty vedoucí do místnosti k elektrickým hodinám. Foto: MP

Pražští bezdomovci ukázali, jak mít elektřinu zadarmo. Těmito činy se ale raději neinspirujte!

5. ledna 2018 07:33
Autor: red
V úterý chvíli po poledni prováděla hlídka strážníků z Prahy 10 běžnou kontrolní činnost v oblasti Vršovic. V jedné z ulic u vlakové trati si všimla kabelu, který vedl z pouliční lampy do přístřešku, který obývá muž bez domova.

Ten uvedl, že kabel má připojen k televizi. „K černému odběru elektřiny se pětašedesátiletý muž doznal, montáž však údajně měla provést jiná osoba. Vzhledem k nemožnosti posouzení škody byla věc předána Policii ČR,“ uvedla mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Ve středu večer strážníci odhalili další černý odběr elektřiny, když prováděli kontrolní akci v opuštěném objektu na Vinohradech zaměřenou na osoby bez domova.

V jedné z místností se nacházela žena, která si svítila lampou a přitápěla elektrickým přímotopem. Následným šetřením bylo zjištěno, že spotřebiče jsou napojeny na elektrické dráty vedoucí do druhé místnosti k elektrickým hodinám. Z hodin dále vedly kabely přes okno podél domu až k elektrické rozvodné skříni.

„Pětadvacetiletá žena uvedla, že spotřebiče nejsou její, v místnosti se už nacházely před jejím příchodem a o jejich nelegálním připojení nemá ponětí,“ sdělila mluvčí Seifertová. Vzhledem k tomu, že nebylo možno posoudit výši škody, byla věc předána Policii ČR.