Překvapení na lavičce: Nejsi sám, kdo tady má kvér
Zdroj ilustrace: Freeimages.com

Překvapení na lavičce: Nejsi sám, kdo tady má kvér

20. června 2019 07:52
Autor: TZ
Minulé pondělí bylo z pohledu strážníků poněkud rušnější u všech pražských škol. Hlídkovali u nich až do konce denní směny, protože se objevily informace o možném útoku na blíže neurčenou českou školu. Informace zachytili policisté na sociální síti a požádali strážníky o pomoc. 

Dohled probíhal i u školy v ulici U Vršovického nádraží. Strážník v jejím okolí kontroloval silně podnapilého cizince, který pospával na lavičce. Vcelku rutinní vykázání však dostalo dramatickou zápletku, když cizinec se slovy: „Nejsi sám, kdo tady má kvér,“ vytáhl z tašky revolver.

Strážníkovi se podařilo muže přimět, aby vložil zbraň zpět do tašky, tu odložil na lavičku a pak ustoupil do bezpečné vzdálenosti. Na místo následně přijela jak autohlídka městské policie, tak hlídka Policie ČR.

V tašce byl bojový nůž, dva revolvery a jedna pistole, naštěstí jen na poplašné náboje. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Přestože se jednalo o zbraně, které může nabýt plnoletá a svéprávná osoba bez povolení, není. dovolené je nosit viditelně na veřejnosti a jakkoliv s nimi na veřejnosti manipulovat, pokud je jejich držitel pod vlivem alkoholických nápojů.