Premiérový titul v minirampě získal Matěj Pekárek
Matěj Pekárek během vystoupení na mistrovství. Foto: Valenta Sport Agency

Premiérový titul v minirampě získal Matěj Pekárek

22. června 2024 11:37
Autor: red
O minulém víkendu se před Centrem Černý Most odehrálo již druhé Mistrovství České republiky v pumptracku a poprvé také Mistrovství ČR v minirampě. Nejlepší závodníci na koloběžkách se zde utkali v několika věkových kategoriích. Sobotní finále pumptracku v nejsledovanější kategorii muži 15+ ovládl Kristián Albrecht, který ve finálové jízdě udolal Jana Křičenského. Bronzovou medaili získal Marek Rathouský. V neděli pak potvrdil roli favorita na minirampě Matěj Pekárek, za kterým na stupních vítězů skončili druhý Ondřej Roman a třetí David Šenkýř.

Podruhé za sebou hostilo Centrum Černý Most Mistrovství České republiky v pumptracku. Při tomto závodě se hodnotí rychlost, kterou závodník projede na koloběžce speciální trať, ve které se pohybuje převážně přenášením vlastní váhy.

Závodilo se systémem turnajového pavouka, kde se dva jezdci utkali na dvou paralelních tratích a rychlejší postupoval do dalšího kola. Na stupních vítězů se po roce opět potkali Kristián Albrecht, Jan Křičenský a Marek Rathouský. Oproti loňsku si ale prohodili pořadí.

V neděli se na stejném místě poprvé konalo Mistrovství České republiky v minirampě – freestyle scootering. Zde naopak rozhodčí hodnotili technické provedení a náročnost jednotlivých skoků a triků.

Z vítězství se podle očekávání radoval Matěj Pekárek, který už v minulosti stanul na stupních vítězů během evropských i světových šampionátů ve freestyle scooteringu.

Oba závody se konaly podle oficiálních pravidel Czech Scooter Association a představilo se v nich celkem 61 závodníků.

„Mistrovství České republiky v pumptracku a minirampě 2024 se vydařilo a přineslo celou řadu skvělých sportovních zážitků. Věřím, že si to užili nejen závodníci, ale také diváci, kterých se sešlo opravdu hodně,“ uvedla Lucie Kambová, marketingová manažerka Centra Černý Most. „Děkujeme všem závodníkům i divákům, gratulujeme vítězům a už teď se těšíme se na příští ročník,“ dodal za organizátory Jan Valenta, sedminásobný mistr ČR ve freestyle BMX a jediný český účastník na freestyle BMX kole XGAMES v USA.

VÝSLEDKY: Mistrovství ČR v pumptracku – 15. 6. 2024

Dívky 09 let:

 1. Valentová Sofie (obhajoba loňského prvenství)
 2. Křížová Elleanor
 3. Leontýna Jašková

Chlapci 09 let:

 1. Adam Liška (obhajoba loňského prvenství)
 2. Maxim Kopecký
 3. David Vísek

-        Chlapci 1014 let:

 1. Mikuláš Ptáček (obhajoba loňského prvenství)
 2. Štěpán Mareš
 3. Ondřej Šeps

-        Muži 15+:

 1. Kristián Albrecht (loni třetí)
 2. Jan Křičenský (loni druhý)
 3. Marek Rathouský (loni první)

VÝSLEDKY Mistrovství ČR v minirampě – 16. 6. 2024

-        Junioři do 14 let:

 1. Filip Bláha
 2. Robert Krempasky
 3. Denis Albrecht

-        Junioři do 18 let:

 1. Tomáš Pekárek
 2. Savelii Dunaev
 3. Filip Skalík

-        Muži masters:

 1. Matěj Maty Pekárek
 2. Ondřej Roman
 3. David Šenkýř