Při nočním venčení psa zažil kvůli mladé ženě šok
Ilustrační foto: archiv MP

Při nočním venčení psa zažil kvůli mladé ženě šok

3. prosince 2017 23:23
Autor: red
Ve čtvrtek v jednu hodinu ráno přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že v Koulově ulici se nachází zmatená žena, kterou údajně někdo pronásleduje. Hlídka se na místě spojila s oznamovatelem, a ten jí sdělil, že při venčení psa potkal neznámou ženu, která se mu svěřila s obavou, že je pronásledována a někdo ji chce unést.

„Hlídka mladou ženu ztotožnila a  snažila se zjistit, kdo jí má ohrožovat. Žena se chovala zmateně a nedokázala vysvětlit, co se děje. Hlídka pojala podezření, že trpí duševní poruchou. Přivolala proto na místo záchrannou službu,“ uvedla mluvčí městské polici hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při čekání na záchranáře žena začala být neklidná, začala křičet a chtěla z místa odejít. Strážníci se jí snažili uklidnit a vysvětlovali, že jí nehrozí žádné nebezpečí. Nato žena z kapsy vytáhla nůž a zaútočila na strážníka.

„Ten se útoku vyhnul a tasil služební zbraň. Žena nůž pod hrozbou namířené služební zbraně po chvilce odhodila na zem. Hlídka jí poté, za použití donucovacích prostředků, nasadila služební pouta a omezila ji pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě,“ dodala Seifertová.

U mladé ženy strážníci nalezli dva pepřové spreje, dvoje nůžky, šroubovák a několik injekčních jehel. Celou věc si k dalšímu šetření převzala hlídka Policie ČR. Záchranáři ženu za asistence strážníků převezli do nemocnice.