Příběhy našich sousedů v Praze 9 sbírají studenti i letos
Žákovské týmy i v této době zaznamenávají příběhy politických vězňů i pamětníků bombardování na konci druhé světové války. Na fotografii Vysočany po náletu 25. března 1945. Foto: Devítka

Příběhy našich sousedů v Praze 9 sbírají studenti i letos

15. dubna 2021 12:49
Autor: TZ, red
Už potřetí podpořila městská část Praha 9 projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávají s pamětníky z deváté městské části. Projekt Příběhy našich sousedů pořádá nezisková organizace Post Bellum. Od roku 2012 se s pamětníky potkalo už 7500 žáků a studentů z tisícovky škol z celé České republiky a s pomocí svých učitelů zmapovali téměř 1800 příběhů.

I přes obtížnou situaci zvládly žákovské týmy s pomocí svých učitelů vést rozhovory s pamětníky převážně online nebo po telefonu, zaznamenat jejich vyprávění, a to pak dále s pomocí online workshopů zpracovat jako rozhlasovou reportáž nebo krátký animovaný film.

Slavnostní prezentaci, na které týmy představí výsledky své práce, plánuje radnice na 28. dubna 2021 a podle epidemiologické situace se rozhodne, v jakém formátu bude moci proběhnout.

Všechny žákovské a studentské práce se objeví na stránkách www.pribe-hynasichsousedu.cz a www.pametnaroda.cz.