Pro svůj „umělecký“ výtvor riskoval život! A navíc mu hrozí rok vězení
Vandalský čin se odehrál v pražském metru na lince B. Ilustrační foto: archiv

Pro svůj „umělecký“ výtvor riskoval život! A navíc mu hrozí rok vězení

26. března 2018 09:20
Autor: TZ
Už přes měsíc prošetřují policisté případ vandalismu, při kterém šlo nejen o majek, ale také o život. Naštěstí k tragédi nedošlo, i tak má případ dohru v podobě pátrání po zatím neznámém muži. 

V úterý 20. února přišel nedlouho před polednem do stanice metra Zličín neznámý mladík, který měl zahalenou tvář a celkově byl oblečen do tmavého oblečení.

Ze záběrů bezpečnostních kamer je zřejmé, že se rozhodl cestovat poměrně nestandardním způsobem. Nenastoupil totiž do ani jednoho z vagónu soupravy, ale na spřáhlo mezi ně. Už to samo osobě je porušením přepravního řádu.

Nebezpečný způsob přepravy nezvolil pro nic za nic. „Na spřáhle totiž cestoval proto, aby mohl posprejovat z vnější strany jeden z vagónů. A to se mu nakonec i povedlo,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Tímto riskantním způsobem docestoval do stanice metra Stodůlky, kdy během cesty vytvořil obrazec o velikosti pět metrů čtverečních. Poté přestoupil do soupravy, která jela opačným směrem, a vrátil se zpět do stanice Zličín. Tentokrát už cestoval uvnitř vagónu. „Po vystoupení ze soupravy odešel tento samozvaný umělec neznámo kam,“ pokračoval Hulan.

Jelikož hledaný způsobil tímto svým jednáním škodu v řádu několika tisíc korun, prošetřují policisté z místního oddělení Zličín popsanou událost pro podezření z trestného činu poškození cizí věci sprejerství. Mladíkovi tak v případě vypátrání, zadržení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Zatím se ho nepodařilo dopadnout.