Proč?! Někdo těchto devět roztomilých tvorů zauzloval do igelitek a vyhodil!
Dvě z devíti koťat, která někdo vyhodil do popelnice. Všechna foto: MP

Proč?! Někdo těchto devět roztomilých tvorů zauzloval do igelitek a vyhodil!

20. června 2016 14:21
Autor: red
Lidská krutost vůči zvířatům nezná mezí. Důkazem toho je další otřesný případ, kdy se neznámá osoba pokusila zbavit devíti nechtěných koťat tak, že je v zauzlovaných igelitkách vyhodila do kontejneru na plast.

Před trýznivou a krutou smrtí udušením koťata nakonec zachránil pozorný řidič, který do kontejneru šel vyhodit plastovou lahev od nápoje. Jeho pozornost upoutaly dvě igelitové tašky, které se hýbaly.

Když jednu z nich otevřel, s hrůzou zjistil, že je plná malých koťat. Jedno z nich mělo ještě tolik sil, že vyskočilo a uteklo neznámo kam. Ostatní koťátka byla již tak vysílena, že nebyla skoro schopna pohybu.

Muž nakonec šest kocourků a tři kočičky naložil do auta a ihned je odvezl do útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha. Zde si zvířata převzali ošetřovatelé. Byla silně zablešená, podvyživená a podchlazená, proto jim poskytli adekvátní péči.

V současné době koťátka, která dostala jméno „Plasťáčci“, dobře přijímají potravu, jsou pod antibiotiky a jejich stav se až na jednoho kocourka, který je stále ve velmi špatném stavu, zlepšuje.

p1090235-nahled

p1090239-nahled

p1090258-nahled

p1090262-nahled